Bulut Sunucu (NAS Server)

Küçük İşletmeler için NAS Server

Veriler günümüzde şirketler için kritik önemdedir. Verilerine ulaşamadıklarında şirketler müşterilerine istenilen düzeyde hizmet sunamayabilirler. Kötü müşteri hizmetleri, satış kayıpları veya bozuk ekip çalışması sorunlarının hepsi, şirket içinde ekiplerin verilere erişemediğinde olabileceklere örneklerdir.

Bu sorunların her biri verimliliğin düşmesine, potansiyelin kullanılamamasına ve müşterilerin veri sonuçlarının düzeltilmesini bekleyememesi durumunda, gelir kaybına neden olabilecektir. Ayrıca, veri depolaması söz konusu olduğunda küçük işletmeler, depolama çözümlerinin aşağıdaki özellikleri karşılamasının gerektiği durumlarla da karşı karşıya kalırlar:

  • Daha düşük maliyet
  • Kolay kullanım (küçük işletmelerin çoğunda BT personeli bulunmaz)
  • Depolama ihtiyaçlarına paralel büyütebilme olanağı

2016 yılı itibarıyla yalnızca e-posta arşiv kapasitesinin 13.321,4 petabayttan 111.624,1 petabayta çıkması beklenmektedir. Veritabanı arşiv kapasitesinin daha da fazla artarak 13.527 petabayttan 106.472,4 petabayta çıkması beklenmekte. Bu önemli miktarlardaki artışlar, işletmenizin artan depolama ihtiyacı çözümlerinin yanı sıra gelişen çözümler gerektirmektedir.

İşte bu aşamada Ağa Bağlı Depolama (NAS) cihazları devreye girmektedir. NAS cihazları birçok sektörde etkili, ölçeklenebilir, düşük maliyetli depolama çözümü olarak büyük kurumlarda ve küçük işletmelerde hızla yayılmaktadır.

NAS nedir?

Ağa Bağlı Depolama (NAS) cihazı, verilerin yetkili kullanıcılar ve farklı müşteriler için merkezi bir konumda depolanmasını ve buradan alınmasını sağlayan ağa bağlı bir depolama cihazıdır. NAS cihazları, ek depolamaya ihtiyacınız oldukça elinizdekilere yeni cihazlar ekleyebileceğiniz anlamına gelen, esnek ve yatay ölçeklendirilebilen cihazlardır.

NAS, ofiste özel bir bulut olmasına benzer. NAS daha hızlıdır, maliyeti daha düşüktür ve her şeyin sizin kontrolünüzde olmasını sağlayan iş yerindeki genel bulut kurulumunun bütün avantajlarını sunar.

Aşağıdaki nedenlerden dolayı NAS cihazları küçük işletmeler için idealdir:

Kullanılması kolaydır, genel olarak ayrı BT personeline ihtiyaç olmaz

  • Daha düşük maliyet
  • Maliyeti düşüktür
  • Veri depolamasının emniyetli ve güvenilir biçimde bir merkezde toplanmasını sağlar
  • NAS cihazıyla verilere her zaman erişilebildiğinden çalışanların işbirliği yapması kolaylaşır, müşterilere zamanında yanıt verilebilir ve bilgiler tek bir yerde bulunduğundan satışlar ve diğer konular anında izlenebilir. NAS cihazı özel bulut gibi olduğundan ve ağ bağlantısı kullanılarak verilere uzaktan erişilebildiğinden, personel her yerden ve her zaman erişim sağlayabilir.

Depolamanın bir yerde olmayıp dağınık olması durumunda küçük işletmeler şu sorunlarla karşılaşabilir:

Veriler senkronize olmayabilir

Depolamada arıza olması durumunda güvenilirlik ve erişim sorunları (NAS cihazları kolayca yedekleme için kullanılabildiğinden verileriniz istediğiniz her zaman parmaklarınızın ucundadır)

Müşteri hizmetleri isteklerine ve satış sorgulamalarına yanıt vermede gecikme

Güvenilir, düşük maliyetli ve merkezi çeşitli NAS çözümleriyle verimi artırın. NAS çözümleriyle kendi evinizde veya işyerinizde genel bulut avantajlarına sahip olabilirsiniz; hem de genel bulut seçeneklerinden daha ucuz fiyata. Eviniz veya küçük işletmeniz için birkaç mükemmel seçenek sunuyoruz.

NAS 2- veya 4-bay – 25 kişiye kadar çalışanı olan küçük işletmeler için ideal.

NAS Pro 2-, 4- veya 6-bay – 50 kişiye kadar çalışanı olan küçük işletmeler için ideal ve NAS 2- veya 4-bay cihazlarına kıyasla daha fazla hız

NAS HDD ve Enterprise NAS HDD, güvenilirlik ve performansla birleşik büyük kapasite sağlayan NAS sabit diskleri

Kişisel sunucular Ev kullanıcılarının genel bulut gücünü kendi özel bulutlarında kullanabilmelerini sağlar. Personal Cloud’u kullanarak anılarınızı ve işle ilgili projelerinizi tek bir yerde depolayın.

NAS, depolama çözümü olarak haklı nedenlerle büyüyerek popüler olmakta. Şirket verilerine hemen erişim rekabette önemli avantajlar getirebilir: müşteri hizmetleri düzeyini artırma, satış döngüsünü hızlandırma, şirkette işbirliği içinde yürütülen projelerin başarılı olması. NAS çözümleri her boyuttaki işletme için uygulanabilir. NAS çözümünün şirketinize sağladığı yarar, hiç olmamasına kıyasla çok fazladır!